Haberler

İptal,İade ve Değişim Şartları

 

Bizim ilk önceliğimiz, sizlerin sonuna kadar neşeli kalmasıdır. Ürün alırken ve aldıktan sonraki dönemde kesinlikle memnuniyetiniz bizim için en önemli husustur. Sizlerin tüketici haklarını savunmak prensibimizdir. Bu sebeple ‘ iade ‘ edilecek tüm ürünleriniz, gerekli birimlerimizde en kısa sürede kontrol edilip sonuçlandırılır.
Murrdesign.com sitesinden alışveriş yaptığınızda ürünün yanlış, kusurlu veya hasar görmüş olması durumunda kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. İadeniz gerekli birimler tarafından incelendikten sonra size geri dönüş yapılacaktır. İade edeceğiniz ürünün faturasız, etiketsiz, kullanılmış veya hasar görmüş olması durumunda ürün iade değişimi kabul edilmeyecek, karşı ödemeli olarak tarafınıza geri gönderilecektir. Eğer üründe, belirtilen durumlar yok ise, iadeniz onaylanacak ve sizlerle iletişime geçilecektir. En geç 14 gün içerisinde iade işlemleri tarafınıza gerçekleştirilecektir. Taksitli bir ürün satın aldıysanız ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza geri iade edilmektedir. Kullandığınız banka tarafından iadenin ödenmesi, taksitli şekilde kartınıza yansıtılacaktır.

İadelerde kargo ücreti defolu&kusurlu ürünlerde tarafımıza aittir, fakat cayma süresince (3 gün) iade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti 8 tl alınmaktadır.

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI (Tüm nüshalari ile birlikte)

İade işlemi için ürünün faturası eksiksiz gönderilmelidir. İade işleminden önce faturanın arkasındaki iade ve değişim formunu doldurmanız gerekmektedir. Değişimlerde ise hangi ürünle değişim olacağını belirtmenizi rica ederiz. İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası kesilmelidir.

DİĞER ŞARTLAR VE İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA

Kusurlu* iade etmek istediğiniz ürün/ ürünler -MNG KARGO ile gönderildiği taktirde ücret firmamız tarafından karşılanmalıdır. Alıcının ürünü yanlış alması veya keyfi iade yapmak istemesi durumunda kargo ücreti alıcıya aittir. Kalite güvence departmanına gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız

İadenin hesabınıza yansıma süresi, 4 iş gündür. Kredi kartına yapılacak iadeler 4 iş günü içerisinde gönderilir. Birden fazla ürün alınması ve birden fazla ürün iadesinde iskonto uygulandıysa iskonto ürün adedine bölünür.

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

İade etmek istediğiniz ürünü sadece anlaşmalı olduğumuz  ARAS KARGO/ şube tarafından iade etmelisiniz. Diğer kargo şirketleriyle yapılan iadeler kabul görmez. Yapacağınız ürünün iadesi mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile yapılmalıdır. Orjinal kutu/ambalaj bozulmuş, zarar görmüş ise iade kabul edilmemektedir.

Ürün ile birlikte orijinal fatura (bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz veya fatura arkasına belirtmeniz gerekmektedir. Iade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR